Zabawkowa chatka

Cechy pieluszek tetrowych

Bawełniana pieluszka tetrowa w rowerki, ATK, biała

Tetrowe pieluchy są obowiązkowym elementem każdej wyprawki. Mamy nie wyobrażają sobie bowiem pierwszych miesięcy z dzieckiem bez tego asortymentu, gdyż sprawdza się w wielu okolicznościach. Jakie plusy mają pieluchy tetrowe dla niemowlaka?

Wielozadaniowość


Pieluszki z tetry mają szereg zastosowań. Nie tylko mogą otulać pupę niemowlaka i zastąpić pieluszki jednorazowe, ale i pełnia rolę otulacza lub kocyka w cieplejsze dni. Pieluszki idealnie sprawdzają się przy karmieniu, przewijaniu czy kąpaniu. Dla wielu dzieci są także niezastąpioną przytulanką do spania, która zawsze musi być blisko policzka.

Łatwe w użyciu


Pieluszki z tetry są wielorakiego użytku. Można je prać w pralce w wysokich temperaturach oraz prasować. Nie tracą przy tym ani swojego kształtu ani swoich właściwości. Wiele mam szczególnie na początku „gotuje” pieluszki, by mieć pewność, że będą bardzo bezpieczne dla noworodka.

Kolorowe i wzorzyste


Dostępne modele w sklepach dziecięcych zachwycają bogatym wzornictwem i pięknymi kolorami. Można obecnie kupić pieluszki z różnymi postaciami z bajek, ze zwierzątkami oraz z uroczymi napisami. Takie pieluszki nie tylko zachwycają rodziców, ale i same dzieci.

Niski koszt


Pieluszki tetrowe są bardzo tanie. W sklepach można je kupić od kilku do kilkudziesięciu złotych za sztukę. Najlepiej wybierać te z mocnych, solidnych materiałów jak np. dobra gatunkowo bawełna. Takie pieluszki nadają się nie tylko na lato, gdyż swobodnie przepuszczają powietrze, ale o na zimę – gdyż mogą dodatkowo ocieplić malucha.