Zabawkowa chatka

Coś dla starszych dzieci

W dziale zabawek zawsze można znaleźć te przeznaczone dla dzieci starszych i te, które świetnie się sprawdzą w przypadku dzieci zdecydowanie młodszych.

Tablica znikopis – idealna zabawka dla…?

W ostatnich latach dużą popularnością wśród dzieci w wieku około 6 lat cieszy się tablica znikopis (https://bebito.pl/pilnowac/clementoni-interaktywna-tablica-znikopis). Jest to zabawka idealnie nadająca się dla małych artystów oraz dla dzieci, które ćwiczą na przykład pisanie literek czy też cyferek.

Jednorazowy produkt?znikopis zabawka

Tablica znikopis nie jest przedmiotem którym dziecko będzie się bawić przez krótki okres czasu. Dzieje się tak dlatego, że zawsze ma się możliwość gumowania wszystkiego co zostało narysowane bądź też napisane. Można to zrobić za pomocą:
– specjalnego „zmazika” np. w postaci gąbki,
– „zmazika” umieszczonego na odwrocie przyboru do pisania,
– umieszczonego w samej tablicy specjalnego systemu dzięki któremu po przeciągnięciu przez całą długość tablicy wszystko co zostało do tej pory stworzone znika.

Tablica, w której jest znikopis wydaje się być dobrej jakości zabawką, która posłuży przez jakiś czas zabaw. Jest to jednak produkt przeznaczony przede wszystkim dla dzieci starszych, które opanowały już poprawny chwyt narzędzia do pisania oraz są tym pisaniem czy też rysowanie w ogóle zainteresowane. W przypadku młodszych dzieci może się okazać, że w dalszym ciągu wolą one jeszcze zabawki całkowicie innego typu np. grające czy też śpiewające i w ten sposób przykuwające ich uwagę.