Zabawkowa chatka

Czym róznią się od siebie puzzle internetowe i tradycyjne?

puzzle emoji 1000 elementów

Tekst znanej piosenki mówi o tym, że gdy pada deszcz, dzieci się nudzą. I w tym stwierdzeniu jest ziarnko prawdy. Takiemu dziecku trzeba jakoś zrekompensować to, że nie może wyjść na dwór. Puzzle dla dzieci mogą stanowić ciekawą alternatywę.

Jak przechowywać puzzle?

W przypadku mniejszych układanek nie jest to problem. Maja one na tyle małą ilość elementów, że można je wielokrotnie wyjmować i chować do pudełka. Nie ma też obawy, że ulegną zniszczeniu. Trzeba jedynie przypilnować, by malec ich nie pogubił, bo bez któregokolwiek z nich puzzle będą nieatrakcyjne.

Natomiast puzzle 1000 elementów można nakleić na tekturkę i zakryć kawałkiem szybki. Jest rzeczą oczywistą, że takich puzzli nie układa się codziennie. Warto więc nakleić gotowy obrazek na tekturkę, bo to dowód, że dziecku udało się go samodzielnie ułożyć. Oczywiście puzzle 1000 elementów można włożyć z powrotem do pakowania, ale jest małe prawdopodobieństwo, że dziecko ułoży je ponownie.

Tradycyjne czy online?

Puzzle jak niemal wszystko doczekały się wersji internetowej. Oznacza to, że można układać je w sieci, posługując się myszką komputerową. Internetowe puzzle mają mnóstwo wariantów i odmian, i właśnie tym różnią się od tradycyjnych. Natomiast zaletą tych drugich jest to, że można po nie sięgnąć w dowolnej chwili. Tych online nie można układać, gdy nie prądu. A to jest oczywiście spory minus.