Dlaczego warto sprezentować dziecku maskotkę?

Każdy potrzebuje czułego dotyku, ale nie można być z dzieckiem przez całą dobę. Z pomocą przychodzą przytulanki, które stają się najlepszymi przyjaciółmi dzieci, towarzyszą im każdego dnia. O maskotce warto pomyśleć już w przypadku niemowlaka, bardzo popularne są szumisie, które wydają uspokajające dźwięki. Dzieci uwielbiają się przytulać, a miękkie maskotki sprawdzają się idealnie. Nie muszą być nawet piękne, mają przede wszystkim zapewniać poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Czy dziecko potrzebuje przytulanek?

Dzieci uwielbiają się bawić, ale maskotki nie służą wyłącznie jako rozrywka. Głównym zadaniem pluszaka jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa. To właśnie maskotka staje się najwierniejszym przyjacielem, który nie ocenia ani nie krytykuje. W przypadku najmłodszych najlepiej sprawdza się przytulanka pachnąca mamą, dzięki której dziecku jest łatwiej stać się bardziej samodzielną jednostką. Nawet jeśli rodzica nie będzie przy dziecku, to pozostanie miękka maskotka, do której będzie można się przytulić. Delikatny zapach mamy pozwoli się zrelaksować i zapewni spokojny sen. Maskotki Kicia Kocia (sprawdź) uwielbiają dzieci w każdym wieku, pobudzają zmysł dotyku ze względu na zróżnicowaną fakturę. Rozmaite doznania sensoryczne są niezwykle istotne dla maluszka, wpływają korzystnie na jego rozwój.

Warto wyposażyć się w szumiące przytulanki, które ułatwiają zasypianie. Generują biały szum działający kojąco na maluszka, jest to wręcz terapeutyczny dźwięk. Starannie wykonana maskotka Kicia Kocia uczy empatii, samodzielności, przyjacielskich relacji. Przed zakupem zwierzęcia warto nauczyć dziecko odpowiedzialności właśnie za pomocą maskotki. Zabawa w pluszowego zwierzaka sprawdza się idealnie. Dziecko zajmie się jego karmieniem, sprzątaniem po nim, wychodzeniem z nim na spacer, pielęgnowaniem go itd. Warto też wiedzieć, że zabawa z maskotką wpływa pozytywnie na rozwój wyobraźni dziecka. Odgrywa ono różne role, nabywa nowych umiejętności. Pluszak stanie się pocieszycielem w trudnych chwilach, dziecko będzie mogło zdradzić mu swoje sekrety.