Zabawkowa chatka

Gadżet nie zawsze musi być poważny

Fani książek, gier komputerowych czy seriali bardzo często są zainteresowani zakupem dodatkowych gadżetów związanych z ich ulubioną serią. Możliwości jest całkiem sporo, bowiem rynek gadżeciarski z roku na rok staje się coraz większy i działa już nie tylko na konwentach, ale również za pomocą internetu lub sklepów stacjonarnych. Zobaczmy więc jaki asortyment oferowany jest fanom popkultury.

Gadżety występują zazwyczaj w dwóch kategoriach. Jedną z nich są przedmioty dosłownie nawiązujące do danej serii. Praktycznie w każdym przypadku są to plakaty, kubki lub koszulki zawierające grafiki, zdjęcia, wizerunki postaci lub słynne cytaty znane z danego dzieła popkultury. Sklepy zajmujące się sprzedażą tego typu oferują zazwyczaj dość wysokie ceny za swój asortyment. Dzieje się tak dlatego, iż często gadżety są przygotowane z wysokiej jakości materiałów. Występują często jako dosłowne odwzorowanie bohaterów lub motywów rozpoznawalnych dla danej serii.

Drugą kategorią gadżetów stanowią odrealnione, ugrzecznione wersje popularnych postaci. Przykładem mogą być figurki Funko Pop, które charakteryzuje niewielki rozmiar i przerysowane wizerunki ulubionych bohaterów np. funko pop wiedźmin. Karykatury często występują również w memach czy w śmiesznych obrazkach tworzonych przez rysowników z całego świata. Takie obrazy mogą rzecz jasna również pojawić się na koszulkach, kubkach czy innych dodatkach. Wszystko zależy oczywiście od serii, do której gadżety nawiązują.