Hulaj dusza – hulajnoga dla dzieci

Hulaj dusza – hulajnoga dla dzieci

Odkąd na polskich ulicach pojawiły się hulajnogi, a przede wszystkim elektryczne na minuty, stały się powszechnym sposobem poruszania się po mieście. Dzięki ekologicznemu napędowi przemieszczanie się nimi nie wymaga praktycznie wysiłku fizycznego, jest sprawne oraz ciche. Ten środek lokomocji zyskuje na popularności i stanowi poważną alternatywę dla rowerów czy komunikacji miejskiej, warto więc zaprosić dziecko na wspólną przejażdżkę, aby opanowało tę sztukę i poczuło przyjemność z jazdy.

Hulajnoga dla dzieci – od czego zacząć?

Oczywiście rodzaj hulajnogi musi być dostosowany do wieku użytkownika. Ze względu na masę i wielkość maluch nie utrzyma się na tym samym sprzęcie, co dorosły. Warto też pamiętać, że dzieci do 10 lat mogą jeździć na hulajnogach elektrycznych jedynie w strefie zamieszkania i jedynie pod opieką osoby pełnoletniej. Najlepsza hulajnoga dla dzieci to ta klasyczna, podstawowa, wykonana z lekkich z plastikowych elementów.

hulajnoga dla dzieci

Dla tych młodszych

Pociechom, które dopiero ćwiczą się w sztuce balansowania, polecane są produkty 2 w 1, które początkowo mogą też pełnić funkcje rowerka biegowego lub jeździka. Są atrakcyjnym towarzyszem spacerów po parku lub osiedlowych alejkach. Dziecięce hulajnogi dostępne są w rozmaitej, pogodnej kolorystyce, trafiają więc w gusta małych miłośników i dinozaurów, i wyścigówek, i księżniczek. Często wyposażone są w trzy kółka, co pozwala łatwiej utrzymać na nich równowagę. Te z dwoma kółkami mają nóżkę, stoją więc stabilnie, gdy nie są w ruchu. 

Poziom wyżej

Gdy smyk śmiga na hulajnodze do przedszkola czy szkoły, sprawdzą się modele trwalsze i solidniejsze, np. aluminiowe. Hamulec ręczny lub nożny pozwala na bezpieczne zatrzymanie się. Najważniejszym elementem pozostaje kask! Niemniej, zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym spodobają się dodatkowe opcje wyposażenia, takie jak świecące kółka, koszyczki do zawieszenia na kierownicy czy wstążki do przyczepienia do rączek. Rodzice docenią fakt, że wiele modeli można złożyć, aby wygodniej je przenosić i przechowywać. 

Na rynku dostępne są hulajnogi wyposażone w amortyzatory i pompowane kółka dla większego komfortu. Bez względu jednak to, jaki sprzęt wybierzemy, jazda na hulajnodze stanowić będzie przyjemny trening zdolności ruchowych dziecka i ważną lekcję jego niezależności.