Zabawkowa chatka

Jak kostka Rubika wpływa na dziecko?

Podczas zakupu zabawki dla dziecka warto wziąć pod uwagę nie tylko jego zainteresowania, ale również prawidłowy rozwój. Istotne jest to, aby zapewnić mu dostęp do produktów, które pobudzą jego logiczne myślenie, czy też spostrzegawczość. Już od pokoleń dużym zainteresowaniem cieszy się kostka Rubika 2×2. Jej ułożenie wcale nie jest prostym zadaniem. Często sprawia to ogromną trudność nawet osobom dorosłym.

Zdolności manualne

Układanie kostki Rubika 2×2 doskonale wpływa na motorykę, dzięki czemu maluch może rozwijać swoje zdolności manualne. Zabawka ta wymaga ciągłego pracy dłońmi. Przekładanie ścianek bryły wymaga więc pewnej sprawności. Osoba układająca kostkę może więc doskonalić precyzję swoich ruchów – jest to istotne nie tylko dla najmłodszych, ale również osób starszych.

Kostka Rubika polecana jest w szczególności dzieciom w wieku szkolnym. Ćwiczenie motoryki pozytywnie wpływa na naukę pisania, czy też wykonywanie prac ręcznych. Regularne treningi zwiększą precyzję realizowanych czynności.

Logiczne myślenie

Zabawa kostką Rubika 2×2 wymaga ogromnej cierpliwości. Oczywistym jest, że początki mogą wydawać się trudne. Z czasem dziecko zrozumie, na czym polega układnie bryły. Zmusi go to do logicznego myślenia. Mózg pobudzony jest do kojarzenia faktów, tak aby osiągnąć zamierzony efekt. Układane kostki wymaga także koncentracji, dzięki czemu maluch uczy się skupiać na aktualnie wykonywanym zadaniu.