Zabawkowa chatka

Kostka dla dziecka to dobry wybór

Jedną z najlepszych zabawek, jaką możemy podarować dziecku jest magiczna kostka rubika. Od momentu swojego stworzenia w 1974 r. przez węgierskiego matematyka Rubika, cieszy się ona niesłabnącą popularnością na całym świecie.

Dlaczego kostka dla dziecka?

Kostka Rubika to rodzaj zabawki, który może być wszędzie zabrany. Poręczna gra może być umieszczona w plecaku, czy też w wózku. Sprawdzi się świetnie na zakupach, jak i oczekując w poczekalni z dzieckiem.

Pozwoli dziecku zająć się sobą i nie będzie przeszkadzać innym osobą, jak mogłoby to mieć miejsce w przypadku zabawy między innymi samochodzikiem. Ponadto magiczna kostka jest tym rodzajem zabawki, który nigdy się nie znudzi.

Nawet jeżeli dziecko zaprzestanie zabawy na jakiś czas, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że do niej powróci. Kostka oferując ogromną liczbę rozwiązań sprawia, że może być interesująca również dla osób, które bawią się nią od długiego czasu.

Wybór kostki

Każda kostka Rubika wspomaga dziecko w rozwoju zarówno jego zdolności myślenia logicznego, jak i przestrzennego. Przekłada się to bezpośrednio na większą kreatywność dziecka w innych działaniach. Zabawka może również wspomóc rozwój motoryki małej u dziecka.

Wybierając odpowiednią kostkę powinniśmy skupić się na prostszych modelach, jak 2x2x2, które na każdym ze swych boków posiadają tylko 4 bloczki. Dzięki temu zabawka jest stosunkowo łatwa do ułożenia, dzięki czemu nie powinna zniechęcić dziecka.