Zabawkowa chatka

Kostka Rubika, jako najlepsza zabawka

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów różnorodnych zabawek dla dzieci poprawiających małą motorykę, zdolności manualne oraz umiejętność logicznego myślenia. Jednakże żadna z nich nie może się równać z kultową już kostką Rubika. Chociaż od lat 70, gdy została wynaleziona przez węgierskiego matematyka minęło już kilkadziesiąt lat, to wciąż nie traci ona na popularności wśród dzieci, jaki i dorosłych.

Rodzaje kostki

Dla dzieci najodpowiedniejszym wyborem będzie klasyczna kostka w formie sześciennej, czyli składającej się z sześciu ścianek. Najpopularniejszą jest kostka sześcienne złożona z elementów 3x3x3, czyli posiadająca dziewięć elementów na każdej ze ścianek.

Dla dziecka, jako osoby początkującej najlepszym wyborem będzie kostka 2x2x2. Będzie ona posiadać zaledwie po cztery elementy na każdą z sześciu ścianek. Z czasem można będzie przejść na formę 3x3x3. Zapobiegnie to zniechęceniu dziecka dla zabawy, która nie jest najprostszą formą spędzania czasu.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, iż kostka Rubika dostępna jest nie tylko w formie sześciennej, ale istnieją też kostki czworościenne, ośmiościenne oraz dwunastościenne, jak Petaminx, która składa się aż z 218 elementów. Jest to najbardziej skomplikowana kostka Rubika, która może zająć rodzica na długie miesiące.

Korzyści

Rubika kostka, to jedna z najlepszych zabawek wspomagających rozwój, jaką można obdarować swoje dziecko. Kostka nie tylko poprawi umiejętności manualne, ale również rozwinie jego logiczne, kreatywne oraz przestrzenne myślenie co bezpośrednio przekłada się między innymi na łatwość nauki matematyki oraz innych przedmiotów ścisłych.