Zabawkowa chatka

Książeczki ze szlaczkami – wybierz takie z ulubionymi bohaterami dziecka

dziecko czyta

Dzieci chętniej uczą się w młodszym wieku, gdyż wtedy nauka związana jest jeszcze w dużej mierze z zabawą. Dlatego chętnie sięgają zarówno po kolorowanki, malowanki, jak i książeczki ze szlaczkami. Rozwój umiejętności manualnych na wczesnym etapie jest bardzo ważny, aby dziecko mogło łatwiej wejść w szkolne obowiązki i nauczyć się pisać.

Szlaczki książki dla przedszkolaka – bohaterowie bajek pomogą dziecku opanować umiejętność pisania

Dzieci uwielbiają bajki, stąd książeczka ze szlaczkami często jest pełna przygód ulubionych bohaterów. Dziecko wykonując poszczególne zadania ma większą frajdę, jeśli na obrazkach, które ma ze sobą powiązać znajduje Kubusia Puchatka czy Świnkę Peppę. Zatem warto pozwolić dziecku wybrać książeczkę ze szlaczkami, która najbardziej mu się podoba.

Książeczka ze szlaczkami – ćwiczenie płynności ruchów poprzez zabawę

Książka ze szlaczkami pomagają ćwiczyć płynność ruchów, która jest niezbędna, by później opanować umiejętność pisania. Zaokrąglone szlaczki przydadzą się przy nauce pisania liter „B” czy „O”. Różnorodne zadania ze szlaczkami wymagające pisania z jak najmniejszą liczbą oderwania ołówka od kartki doskonalą w dziecku nowo poznane umiejętności koordynacji wzrokowo-ruchowej. Książeczki ze szlaczkami mogą być wyposażone również w naklejki do przyklejenia, które potem można ozdobić dowolnym wzorem.