Zabawkowa chatka

Na co zwrócić uwagę przy wyborze huśtawki ogrodowej?

Nie ma chyba nic lepszego pod słońcem niż rodzinny wypoczynek w zaciszu własnego ogrodu. Nie każdy może sobie co prawda pozwolić na domek jednorodzinny, jednak coraz więcej osób inwestuje chociażby w domki letniskowe z kawałkiem ogrodu. Aby postawić huśtawkę nie trzeba mieć ogromnego ogrodu – kluczowa jest odpowiednia aranżacja przestrzeni.

jaka hustawka dla dzieckaHuśtawki ogrodowe – jaką wybrać?

Wybór optymalnej huśtawki ogrodowej dla dziecka wcale nie jest prostym zadaniem. Zastanawiając się nad konkretnym modelem, warto rozważyć w pierwszej kolejności jego przeznaczenie. Huśtawki dla dzieci charakteryzują się innymi funkcjami, a przede wszystkim innymi wymiarami, niż te przeznaczone na rodzinny wypoczynek. Jeżeli już zna się przeznaczenie huśtawki, wówczas można zastanawiać się nad kolejnymi elementami, takimi jak chociażby materiał wykonania. Hitem tego sezonu są huśtawki ogrodowe z okrągłym siedziskiem (zobacz tutaj) na którym można także się położyć.

Huśtawka do ogrodu – wybór na lata

Jeżeli przy wyborze huśtawki najważniejszym kryterium będzie jej cena, to nie ma co się oszukiwać – taki produkt wystarczy zaledwie na jeden bądź dwa sezony. Wybierając huśtawkę drewnianą, która w większości przypadków jest bardzo solidnym rozwiązaniem, nie można zapominać o konieczności jej późniejszej impregnacji. W przeciwnym wypadku niekorzystne warunki atmosferyczne bardzo szybko odcisną na niej swe piętno i zbutwiałe drewno zacznie stwarzać realne niebezpieczeństwo dla wszystkich osób korzystających z huśtawki – zalecane metody impregnacji powinny znaleźć się w karcie informacyjnej producenta.