Zabawkowa chatka

Nauką języka poprzez gry

gra 5 sekund

Każda osoba mająca możliwość zagwarantowania dziecku dwujęzyczność powinna wykorzystać tą niepowtarzalną okazję. Tego rodzaju możliwość dotyczy przede wszystkim dzieci, które wychowywane są poza granicami kraju. Jak można wesprzeć naukę polskiego u dziecka?

Odpowiednia zabawa z dzieckiem

Nie ulega wątpliwości, że podstawą nauki każdego języka jest rozmowa. Niestety część dzieci nie wyraża zainteresowania w nauce ojczystego języka. Najlepszym sposobem, który pomoże poprawić ich znajomość polskiego jest zabawa.

Edukacja poprzez zabawę to najskuteczniejszy sposób na naukę. Tego rodzaju rozwiązanie posiada dwie zasadnicze zalety. Przede wszystkim nauka poprzez gry łączy ze sobą doskonały nastrój wraz z elementami dydaktycznymi. Jakie zabawy są najlepsze?

Różnorodne rozwiązania

Współcześnie niezależnie od lokalizacji można bezproblemowo odnaleźć różnorodne gry, które wspomogą naukę języka u dziecka. Należy jedynie pamiętać, aby te były odpowiednio dostosowane do jego wieku. Ciekawym przykładem dla najmłodszych może być gra Jawa 4 pory roku.

W uproszczeniu polega ona na szybkim dopasowywaniu żetonów do odpowiedniego obrazka przedstawiającego określoną porę roku.
Inną grą, która zagwarantuje dużą dawkę śmiechu zarówno dorosłym, jak i dzieciom jest zabawa 5 sekund. W tej grze każdy posiada talię z pytaniami, na które oponent musi odpowiedzieć zaledwie w ciągu 5 sekund. Innym ciekawym przykładem jest zestaw 25 gier dla całej rodziny.