Zabawkowa chatka

O czym pamiętać, korzystając ze smoczka dla dzieci?

niemowle

Smoczki dla dzieci to wynalazek, który zmienił całkowicie wychowywanie maluchów. Koniec z całonocnym płaczem i uspokajaniem malucha. Wystarczy tylko dać mu smoczek do ssania, aby malec w mgnieniu oka się uspokoił. Jak jednak wiadomo, nie ma rzeczy idealnych, dlatego też korzystając ze smoczka, trzeba o kilku sprawach pamiętać.

Jak pielęgnować smoczek?

Smoczki dla niemowląt są rzeczą, która wymaga bardzo skrupulatnego i dokładnego pielęgnowania. W końcu trafiają one do buzi malucha, a przez to dziecko narażone jest na działanie bakterii i wirusów, jeśli nie zadba się odpowiednio o smoczek. Zanim świeżo kupiony smoczek podaruje się dziecku, należy go umyć pod bieżącą wodą i polać kilka razy wrzątkiem. Przy normalnym codziennym użytkowaniu powinno się go myć kilka razy oraz rzecz jasna każdorazowo po upadku na ziemie bądź podłogę. Ogromnym błędem jest maczanie smoczka np. w miodzie, aby malec pozostał jeszcze bardziej spokojny. Takie działanie jest nie tylko niezdrowe, lecz po prostu prowadzi do niezwykle szybkiego rozwoju próchnicy.

Jak przechowywać smoczek?

Smoczek dla dziecka musi być zawsze pod ręką, aby w razie potrzeby mógł być od razu użyty. Wielu rodziców mocuje go na sznureczku do szyi dziecka, co jest oczywiście ogromnym błędem i ryzykiem podduszenia malucha. Zdecydowanie lepszym sposobem jest skorzystanie ze specjalnej zawieszki, którą np. poprzez klip mocuje się do koszulki dziecka. Dodatkowo pamiętać trzeba, że smoczek nie powinien leżeć na stole bądź półce. Zdecydowanie lepiej, jeśli będzie miał swój własny, konkretnie dla niego przygotowany pojemnik.