Zabawkowa chatka

Ponadczasowe resoraki

resoraki

Już czwarte pokolenie chłopców bawi się resorakami. Co sprawia, że te miniaturowe autka cieszą się tak dużą popularnością? Dlaczego mali chłopcy i całkiem dorośli mężczyźni kochają te niewielkie zabawki?

Czym są resoraki?

Pierwsze resoraki powstały na początku lat 50. XX w. i były replikami prawdziwych samochodów. Wykonywano je w różnych skalach, od 1:18 do 1:87. Największą popularnością cieszą się malutkie autka w skali 1:64, swobodnie mieszczą się w małej dłoni trzylatka.

Dzięki wiernemu odtworzeniu prawdziwych kształtów konkretnych modeli, kolekcjonowanie resoraków może trwać w nieskończoność. I to jest właśnie klucz do ich sukcesu. Najpierw mali chłopcy chętnie się nimi bawią, a potem zaczynają je kolekcjonować polując na najnowsze modele.

Jakie autka kupować?

Miniaturowe autko nie jest drogie, jego cena wynosi kilkanaście zł. W tej cenie można kupić resoraka uznanej marki https://bebito.pl/auta-i-motory. I tylko takie warto kupować, ponieważ są one bezpieczne dla dziecka, trwałe i wiernie oddają kształty prawdziwych modeli. Kupowane w zestawach wychodzą jeszcze taniej.

Niektóre firmy oferują nie tylko repliki rzeczywistych aut, ale także fantastyczne samochodziki będące bohaterami popularnych bajek dla dzieci. Wśród przedszkolaków największą popularnością cieszą się Zygzak i Złomek.

Resoraki wyzwalają kreatywność i wyobraźnię dzieci. Jeśli nie mają gotowych torów, garaży, to tworzą je samodzielnie przy pomocy pudełek, desek i innych dostępnych przedmiotów.