Zabawkowa chatka

Przybory szkolne – Na co zwrócić uwagę?

artykuły szkolne

Każdy rok szkolny to czas, w którym wyposażanie ucznia w niezbędne akcesoria zdaje się nie mieć końca. Długopisy się gubią, temperówki psują, gumki ścierają, flamastry wysychają, klej się kończy, a kredki znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Tymczasem jest kilka sposobów na to, by zachęcić dziecko do dbania o swoje przybory szkolne.

Wspólne zakupy

Najprostszym sposobem na wzbudzenie dziecku poczucia własności i odpowiedzialności za swoje rzeczy jest zabranie go na zakupy. Jeśli samo wybierze przybory do szkoły, przyłoży większa wagę do tego, by utrzymać je w należytym porządku. Wymarzony i samodzielnie wybrany piórnik będzie traktowany z szacunkiem i delikatnością. Każda kredka pożyczona koledze z ławki obowiązkowo wróci na swoje miejsce, a flamaster nie trafi do szuflady zanim skuwka nie znajdzie się na swoim miejscu.

Jakość produktu

Wybierając przybory szkolne nie zawsze warto sugerować się ich ceną i ulegać pokusie oszczędzania. Tu, podobnie jak przy wielu innych produktach, czasem warto wydać złotówkę więcej na plastelinę, która łatwo się formuje i farby, które nie wyschną, zanim skończy się rok szkolny.
Nie warto też popadać w skrajność i kupować produkty z najwyższej półki. Trzeba zachować zdrowy umiar pamiętając, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Dobrze jest też mieć na uwadze, że nawet największe starania dziecka mogą przegrać z jego roztargnieniem.

Bezpieczeństwo

Rzeczą, na która warto zwrócić uwagę kupując dobre przybory do szkoły są odpowiednie atesty świadczące o tym, że dziecko może korzystać z nich bezpiecznie.