Ręcznik dla noworodka – czym kierować się przy jego wyborze?

Ręcznik dla noworodka to bardzo ważne akcesorium jeśli chodzi o kąpiel domową. Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na to, czy jest on zaprojektowany z miękkich w dotyku i hipoalergicznych tkanin. Jak wiadomo, ciało noworodka jest bardzo wrażliwe i niezwykle delikatne, dlatego ważne jest, aby do jego wycierania wybierać najlepsze jakościowo produkty.

Wśród popularnych produktów można wyróżnić kompaktowe turbany na główkę jak i również ręczniki bambusowe występujące w różnych kolorach i rozmiarach. Wyjątkowo delikatny i miły w dotyku materiał bardzo dobrze zachowuje się w kontakcie ze skórą maluszka. Takie mięciutkie okrycie kąpielowe sprawi, że każde mycie głowy i ciała nie będzie dla malucha żadnym problemem. Bezpieczny dla nowonarodzonego dziecka ręczniczek może być stosowany już od pierwszych dni życia, co stanowi niewątpliwy atut. Gdy maluch rośnie, wyżej wymieniony produkt dalej będzie spełniał swoją rolę.

Ręczniki dla noworodków produkowany z bezpiecznych, atestowanych materiałów

Ręczniki dla noworodków, które uszyte są z frotty bambusowej stanowią bardzo dobry jakościowo produkt. Nie podrażniają one skóry dziecka, nie powodują alergii i nie powodują pogorszenia stanu skóry w przypadku maluchów borykających się z alergią skórną. Tuż po urodzeniu można używać produktu o najmniejszych wymiarach 75 x 75 cm, który idealnie otuli ciało dziecka tuż po kąpieli. Przy starszych dzieciach można zdecydować się na wybór akcesorium o wymiarze 100 x 100 cm. Zapewnia on maluchowi poczucie ciepła, komfortu i delikatności, co jest bardzo istotne tuż po urodzeniu jak i również w pierwszych miesiącach życia. To właśnie wtedy skóra dziecka jest najbardziej delikatna i skłonna do występowania podrażnień. Czym charakteryzują się produkty dla noworodków i na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze? Przede wszystkim posiadają one charakterystyczny, miękki w dotyku kapturek, który osłania i ochrania mokrą główkę oraz zabezpiecza przed jej wychłodzeniem oraz wyziębieniem.

Akcesoria z frotty bambusowej niezwykle miękkie w dotyku i bardzo delikatne

Ręczniki kąpielowe dla maluchów – https://szumisie.pl/reczniki-dla-niemowlat-pl/ z charakterystycznymi uszami, które są projektowane z frotty bambusowej wysokiej jakości, zapewniają komfortową pielęgnację dziecka. Na szczególną uwagę zasługują bez wątpienia produkty, w procesie których stosowane są tekstylia atestowane i sprawdzone. Dzięki temu rodzic może mieć pewność, że skóra po kontakcie z takim produktem nie będzie miała żadnych podrażnień. Akcesoria do wycierania główki oraz ciała noworodka wyróżniają się charakterystyczną, jedwabistą fakturą, dzięki czemu są one bardzo miękkie i miłe w dotyku. Ręczniki sprawdzają się doskonale w swojej roli, jeśli chodzi o dokładne okrycie kąpielowe, gdyż mają one właściwości szybkoschnące. Ponadto, doskonale pochłaniają one wilgoć z ciała malucha, dzięki czemu nie jest ono narażone na wyziębienie. W ramach informacji i zarazem ciekawostki warto wiedzieć, iż testy wykazały, że materiał ten aż o 50% szybciej pochłania wilgoć w porównaniu do bawełny.