Zabawkowa chatka

TOP5: Najlepsze zabawki dla dzieci

bączek

Jak wybrać najlepsze zabawki dla dziecka w wieku od czterech do dziesięciu lat? Wbrew pozorom, zadanie to nie jest proste, dlatego też warto zwrócić uwagę na ranking zabawek, który zawiera najczęściej wybierane i najbardziej uwielbiane przez maluchy produkty.

Kolorowe piaski do malowania

Jednym z najlepszym prezentów dla dziecka jest zestaw kolorowych piasków do malowania. Idealnie sprawdzą się w trakcie popołudniowych zabaw. Dzieci mają za zadanie odkleić naklejki, każdorazowo nasypując piasek w wybranym kolorze, który się przykleja. W ten sposób można stworzyć ciekawe obrazki. Dostępne są różne wersje takich zestawów, a co ciekawe – wspomagają one sprawność manualną.

Papierowe miasto

Kolejnym zestawem zabawek dla dzieci jest zestaw papierowego miasta, czyli domków z tektury, które maluchy mają za zadanie samodzielnie złożyć. Jest to zabawka bardzo prosta, ale jednocześnie zapewniająca wiele godzin zabawy. Po mieście mogą jeździć samochody, a także chodzić ludziki ulepione z plasteliny. Jedynym ograniczeniem jest tylko i wyłącznie dziecięca wyobraźnia.

Drewniane klocki

Dzieci z całą pewnością nie pogardzą zestawem drewnianych klocków, które posiadają różne formy, kształty oraz rozmiary. Z ich pomocą maluchy mogą tworzyć co tylko chcą. Obecnie na rynku istnieje możliwość kupna zestawów klocków z drewna od kilku nawet do kilkuset elementów, dlatego warto pomyśleć o tej propozycji.

Origami

Origami zna chyba każdy. Tym bardziej warto wprowadzić w ich świat również najmłodszych. To nie tylko świetna i wręcz niekończąca się zabawa, ale także sposób na ćwiczenie skupienia oraz precyzji, a także możliwość wyrobienia własnych zdolności manualnych. Co więcej – stworzonymi elementami z origami można przystroić pokój dziecka, a nawet cały dom, co sprawi, że maluchy będą dumne ze swoich dzieł.

Jenga

Czy jest ktoś, to nie zna Jengi? To gra, która wciąga bez względu na wiek. Cel jest jeden – ułożyć wieżę, jakiej nie widział świat! Klocki wyciąga się z dołu i układa na górze, a kto przewróci budowlę – przegrywa.