Zabawkowa chatka

Układanie kostki Rubika przez najmłodszych

Kostka Rubika to świetny prezent dla naszego dziecka, który wspomoże u niego rozwój kreatywnego myślenia, pomoże mu w ćwiczeniu umiejętności logicznego oraz kreatywnego myślenia. Co najważniejsze kostka jest uniwersalną zabawką przeznaczoną do każdej grupy wiekowej.

Układanie kostki

Jeżeli nasze dziecko jest nieco starsze i zostało obdarowane klasyczną kostką 3x3x3, to powinno się również wskazać mu sposoby ułożenia kostki. Z klasyczną kostką mogą mieć spore problemy nawet osoby dorosłe (twórca magicznej kostki potrzebował miesiąca na jej ułożenie), dlatego też nie można dopuścić, aby dziecko zniechęciło się do gry.

Istnieją różnorodne metody i systemy rozwiązywania, które pozwalają ograniczyć ilość ruchów do 20 i układać kostki zaledwie w kilka sekund. Dla dziecka w pełni wystarczy zapoznanie się z podstawowymi technikami, jaką między innymi jest LBL, Layer by Layer. Wskazuje ona, układanie kostki Rubika w sposób prosty, przystępny dla osób początkujących.

Aby zrozumieć ideę techniki oraz jej poszczególne etapy należy wpierw zapoznać się dokładnie z terminologią. Dopiero wtedy w sposób efektywny będziemy mogli zapoznawać się z techniką.

Kostka dla najmłodszych

Nad tym, jak ułożyć kostkę Rubika nie ma potrzeby się martwić, jeżeli podarowano dziecku wersję mini 2x2x2, czyli składającą się tylko z 4 bloczków na każdej ze ścianek zabawki. Ten rodzaj kostki (w zależności od wieku dziecka) może być ułożony bez pomocy.