Zabawkowa chatka

Zabawki a rozwój dziecka

Już od pierwszych dni dziecka, chcemy dbać o jego rozwój. Troszczymy się o posiłki, o odpowiednią ilość snu i o zapewnienie mu wszystkich dostępnych środków, aby mogło rozwijać się prawidłowo.

Warto wiedzieć, jaki korzystnie wpływa na dziecko odpowiedni wybór zabawek. Małe dzieci lubią, gdy coś się dzieje. Zabawki powinny być kolorowe i rozwijające wyobraźnię. Należy wykorzystać fakt, że maluchy kochają ruch. Rodzice bardzo często stają przed trudnym wyborem -jakie zabawki wybrać, by nasze dziecko poza uciechą, zdobywało również wiedzę.

butelki madela

Należy szukać na metkach oznaczenia CE -daje nam to gwarancję, że zabawka spełnia europejskie normy bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę na atesty. Nie są obowiązkowe, ale dają nam pewność co do bezpieczeństwa przedmiotu, którym bawi się nasze dziecko.

 

W pierwszym roku życia warto wybierać zabawki kolorowe, najlepiej wydające dźwięk oraz takie o ciekawych strukturach -pomaga to maluszkowi poznawać świat. Należy zadbać o to, aby zabawa stymulowała rozwój. Dla nieco starszych dzieci wybieramy zabawki, które pozwalają im zdobywać nowe umiejętności i wymagają większego skupienia -dobrym wyborem są np. puzzle. Możemy dostosować ich poziom do umiejętności dziecka – od małej ilości elementów do dużej, sięgającej 1500 elementów.

 

Nie tylko zabawki zapewniają odpowiedni rozwój dziecka. Bardzo ważnym elementem jest dostosowanie odpowiednich akcesoriów jak np. butelek do karmienia. Dobrym przykładem są butelki od firmy madela o idealnym profilu dostosowanym do wymóg dzieci.

 

W rozwoju ważny jest również czas przedszkolny. Wtedy dziecko uczy się najwięcej i pochłania wiedzę niczym gąbka. Należy pamiętać, że rolą rodzica jest przede wszystkim zachęcanie do nauki, rozwoju oraz dawanie możliwości na znalezienie swojej pasji.