Zabawkowa chatka

Skąd brać polskie książki dla dzieci w UK?

książeczki dla dzieci

Wielu Polaków zamieszkujących w Wielkiej Brytanii nie wyobraża sobie niedzielnego popołudnia bez dobrej polskiej książki w ręce. Dostęp do polskiej literatury powinno się zapewnić przede wszystkim dzieciom, ponieważ kontakt z językiem pisanym jest szczególnie ważny dla ich rozwoju.

Gdzie kupić polskie książki dzieciom w Anglii?

Część Polaków wciąż przywozi nowe książki z każdej podróży do ojczyzny, jednak ile tomów może zmieścić się w walizce? Zdecydowanie wygodniej będzie zakupić książki na miejscu. W UK działają polskie księgarnie internetowe, które oferują liczne książeczki dla dzieci. Korzystając z internetowego sklepu zarejestrowanego w Wielkiej Brytanii, można liczyć na krótki czas dostawy i na niską cenę.

Polskie biblioteki w Wielkiej Brytanii

Oczywiście kupowanie nowych książek dla dzieci na kilogramy nie jest jedynym rozwiązaniem dla moli książkowych. Biblioteki stanowią doskonałą alternatywę dla księgarni, szczególnie że w UK można znaleźć te z polską literaturą. Polskie książki dla dzieci można znaleźć nie tylko w bibliotekach zlokalizowanych w Londynie, ale w każdym większym mieście na mapie kraju. Wiele bibliotek organizuje również dodatkowe atrakcje dla najmłodszych.

Wymiana książek z innymi

Społeczności Polonii chętnie wymienia się też przeczytanymi już książkami. W ten sposób można zapewnić dziecku stały dostęp do nowej literatury, jednocześnie dając mu możliwość do wymiany opinii z rówieśnikami. Wiele kiermaszów książek dziecięcych jest organizowanych cyklicznie.