Zabawkowa chatka

Pierwszy rowerek dla dziecka

Rower to idealny rodzaj aktywności dla każdego dziecka. Jest to również taka forma ruchu, która u dzieci cieszy się bardzo dużą popularnością. Jak wybrać rower dla dziecka, by był wygodny, a dziecko lubiło na nim jeździć?

Rozmiar ma znaczenie


Wybór roweru dla dziecka jest skomplikowaną sprawą. Dzieci mają bardzo różny poziom sprawności fizycznej, rozwijają się we własnym tempie i rower, który jest dobry dla jednego dziecka, może być nieodpowiedni dla innego.

W sklepie sportowym w Krakowie wybór rowerów jest ogromny. Jest to duży plus, gdyż można wybrać rower idealny dla naszej pociechy. Problemem jest umiejętność wyboru.

Biegówka – czy warto?


Od kilku już lat można zobaczyć, że coraz więcej dzieci jeździ na rowerach bez pedałów. Rowerki biegowe, bo o nich mowa, pozwalają dzieciom szybciej opanować utrzymanie równowagi oraz kontrolę kierunku jazdy. Boczne koła nie są potrzebne, gdyż dziecko opiera się na nóżkach jadąc w ten sposób, hamując i kontrolując skręty.

Rowerek z pedałami


Sklep sportowy w Krakowie to duży wybór rowerków dziecięcych, na których można rozpocząć przygodę z jazdą na „prawdziwym” rowerze. Dzieci, które wcześniej jeździły na biegówkach często nie potrzebują bocznych kółek.

Rower należy dobrać do wzrostu dziecka. Pierwsze rowerki najczęściej mają ramy 16″ lub 20″. Bardzo ważne jest znalezienie roweru, który jest lekki. Pamiętajmy, że 5 latek waży około 20 kg. Rower, który waży 10 kilo jest dla dziecka bardzo ciężki.