Zabawkowa chatka

Fenomen figurek kolekcjonerskich

Wedle naukowców zajmujących się psychologią hobby jest kluczowe w życiu człowieka pomagając mu zrównoważyć stres i oderwać się od szarej codzienności. Oczywiście ile ludzi tyle pasji, jednakże jedną z popularnych rozrywek coraz modniejszych w ostatnim czasie jest zbieranie figurek. Jakie figurki kolekcjonerskie są najpopularniejsze i jakich dziedzin dotyczą? Te sprawy rozstrzygnie poniższy artykuł.

Bajki i filmy

Figurki kolekcjonerskie z bajek i filmów wciąż plasują się w czołówce wszystkich figurek obecnych w kolekcjach hobbystów i inwestorów. Filmy bowiem mają silny przekaz i zdobywają ogromne rzesze fanów tak więc figurki z nich również cieszą się popularnością a pełne serie, np. z pełną gamą postaci z danej produkcji osiągają na licytacjach astronomiczne kwoty.

Do najpopularniejszych filmów należą oczywiście filmy animowane tworzone przez takie wytwórnie jak Disney czy Marvel czy Lucas Film. Przy tym ostatnimi oczywiście mówimy o Gwiezdnych Wojnach. Figurki z tego filmu powstały w setkach serii i są chyba najczęściej wytapianymi postaciami filmowymi. Oczywiście zbierane są też figurki serii produkowanych przez Netflix, np. figurki postaci z serialu La casa de papel.

Po prostu ładne

Wiele figurek zbiera się też po prostu dlatego iż ładnie wyglądają i rzekomo mają przynosić szczęście bądź są formą talizmanu. Wiele jest w sklepach tego typu figurek aniołków, słoników czy innych zwierząt, którym przypisuje się jakieś znaczenie. Z pewnością serie takich wyjątkowo pięknych małych rzeźb budzą zachwyt części kolekcjonerów.