Zabawkowa chatka

Zabawka dla dzieci z historią – czyli mozaiki

Różnorodnych zabawek dla dzieci jest bardzo wiele. Jak wybrać zabawkę, aby nie została rzucona w kąt po godzinie, ale dziecko systematycznie do niej wracało? Najlepiej postawić na klasykę – czyli podarować dziecku zabawkę, którą bawiły się całe pokolenia, np. mozaikę.

Co to takiego mozaika?

Jak wygląda prawdziwa mozaika na pewno każdy wie. Czasem ogromne obrazy stworzone z drobniutkich elementów takich jak kamyczki czy kolorowe szkiełka ozdabiają ogromne budynki z zewnątrz, od środka, a czasem stanowią samodzielne dzieła sztuki. Mozaiki użytkowe znajdzie się także w salonach, korytarzach, łazienkach czyli wszędzie tam, gdzie wzbudziły zachwyt właściciela. To pewnie również stąd narodził się pomysł stworzenia dla dziecka tej wyjątkowej pod każdym względem zabawki, która potrafi aktywnie zająć dziecko przez długi czas. Mozaiki dla dzieci to zdecydowanie zabawka z historią. Kto bawił się mozaiką w dzieciństwie, ten ręka w górę.

Mozaiki dla dzieci – różne rodzaje

Chyba najpopularniejszym modelem są mozaiki dla dzieci,
które składają się z ażurowej plastikowej podkładki oraz kolorowych kołeczków, które wpina się w dziurki, tworząc kolorowe i niezwykłe obrazki. W pakiecie zazwyczaj znajduje się nawet kilkadziesiąt różnych propozycji, co można z tych kolorowych kołeczków zrobić. Są to motyle, żaglówki, domki, zamki, samochody, kwiaty, zwierzęta, a nawet ludzie. Zabawa jednak sięga dalej, ponieważ mozaiki dla dzieci, a dokładnie te zaproponowane w zestawie projekty, to tylko wstęp do pobudzonej wyobraźni – tak naprawdę dziecko może tworzyć kolorowe kompozycje, jakie tylko przyjdą mu do głowy.

Wymiar edukacyjny tego rodzaju zabawki

Mozaiki dla dzieci to wyjątkowe ciekawe i pasjonujące zabawki edukacyjne. Najlepsze jest to, że wcale na takie nie wyglądają. Wszystkie dzieci lubią bawić się małymi elementami, które można mocować w małych otworach – to świetny sposób na rozwijanie dziecięcej motoryki całej ręki. Poza tym są wstępem do rozpoznawania i nazywania kolorów, liczenia oraz rozwijania dziecięcej wyobraźni.