Zabawkowa chatka

Zabawki dla 7 latka – co warto kupić?

7-letnie dziecko ma już nieco większe wymagania co do spędzania czasu wolnego. Klocki i puzzle mogą nie spełniać już swojej funkcji i być dla niego zwyczajnie za nudne – dzieci w tym wieku zaczynają pasjonować się zabawkami, które wymagają większej zręczności i zdolności manualnych. Jakiego rodzaju zabawki dla 7 latka będą najbardziej wartościowe? Które z nich szczególnie podobają się chłopcom, a które z nich trafią w gust dziewczynki?

Balonowe… roboty

Wśród zabawek dla 7 latka królują gadżety elektroniczne. Sporą dawkę rozrywki zapewniają metalowi wojownicy sterowani pilotem. I nie byłoby w nich nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że roboty „ubiera się” w nadmuchiwane balony, zakłada specjalne okulary, dzięki czemu stwarzają wrażenie walczących ze sobą rywali. Pojedynek dobiega końca, kiedy któryś z balonów pęknie. Taka forma zabawy oparta na nowinkach technologicznych i podszyta rywalizacją to prawdziwa gratka dla chłopców, którzy mają 7 wiosen.

Kalambury do dalszego rozwoju

Kalambury – znana na całym świecie gra, w której drużyny wzajemnie pokazują sobie (lub rysują) i zgadują hasła, to połączenie gry, zabawy oraz sposób na rozwijanie zdolności szybkiego kojarzenia. To również świetna okazja do spędzania czasu z całą rodziną.

Standardowe, planszowe wersje pomału odchodzą w zapomnienie na rzecz bardziej nowoczesnych odsłon. Gra składa się bowiem nie tylko z haseł do pokazywania i rysowania, ale też z dodatkowych przedmiotów, takich jak: klepsydra do odmierzania czasu, punktometr do naliczania punktów, suchościeralna tablica oraz kolorowe markery.

Coś dla dziewczynek

Niektóre zabawki dla 7 latka preferowane są także przez dziewczynki. Na rynku dostępnych jest jednak sporo gadżetów przeznaczonych wyłącznie dla małych przedstawicielek płci pięknej.

Jedną z nich jest wyplatanka – zestaw, za pomocą którego można stworzyć kolorowe „cudo” z nitek. Dzięki temu nabiera się większej zręczności, ale również uruchamiane są nieznane dotąd pokłady kreatywności. Zabawka jest zatem niezwykle rozwijająca.